0850 622 67 00

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yaz Gençlik Akademisi Sona Erdi

İstanbul Gelişim Üniversitesi, tarafından ''İGÜ Yaz Gençlik Akademisi'' adlı program bir hafta boyunca lise son sınıf öğrencilerine, üniversitenin tüm fakültelerinde, bölümlerin içeriklerini anlatan çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Organizasyonu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Tozlu tarafından gerçekleştirilen 10.07.2017 Pazartesi başlayan etkinlik kapsamında, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi-Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Arş. Gör. Mehmet Ali Barışkan tarafından, ‘Siber Alemde Ne Kadar Güvenlisiniz?’ çalışması, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Hayati Yavuzer tarafından ‘Edebiyat Atölyesi’ çalışması, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Öğretim Görevlisi Gülsüm Özcan tarafından ‘Halk Oyunlarımız’ etkinliği gerçekleştirildi. Programın devam eden günlerinde Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu, Öğr. Gör. Nadiye Camcı tarafından, ‘İlk Yardım-Önce Zarar Verme’ uygulaması, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Ali Etemadi ve  Arş. Gör İsmihan Günal tarafından, ‘K’NEX İle Oyun Zamanı’ çalışması, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Öğr.Gör. Nihal Ekici tarafından, ‘Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı’ etkinliği gerçekleştirildi. Hafta başından bu yana katıldıkları etkinliklerden çok etkilendiklerini belirten lise son sınıf öğrencileri “Her katıldığımız her etkinlikte; ‘Acaba bu mesleğimi tercih etsem?’ diyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.     

Programın devamındaki günlerde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünden, Ar. Gör. Gökçe Kılıçkaya, Ar. Gör. Nurdan Yıldız tarafından ‘Ergo-Parkur’ Yarışması, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Öğr.Gör. Nihal Ekici tarafından, ‘Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı’ çalışması, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Bölümü, Ar. Gör. Ali Çetinkaya,  Ar. Gör. Tuğba Saray tarafından, ‘ARDUINO İle Arkadaş Olmaya Hazır mısınız?’ uygulamalı atölye çalışması, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, Gastronomi Bölümü, Öğr. Gör. Tolgahan Tabak tarafından, ‘Kutu Kutu Gastronomi’  uygulaması, Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü, Öğretim Elemanı,  Yrd. Doç. Sami Çöteli tarafından ‘Televizyon Programcılığı’ uygulaması, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, Öğr. Gör. Mehmet Ortaç  tarafından ‘Geçmişten Günümüze Ebru Sanatı’  çalışması, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Elemanları, Yrd. Doç. Dr. Emel Tozlu, Arş. Gör. Sercan Kule tarafından, ‘Reklam Filmi Çekimi’ uygulaması ve Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Elemanı Doç. Sevtap Aytuğ tarafından, ‘Profesyonel Sinema Makyajı’  atölyesi gerçekleştirildi. 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, tarafından ''İGÜ Yaz Gençlik Akademisi'' adlı programa yönelik olumlu geri bildirimlerini http://istanbul-gelisim-universitesi.taban-puanlari.com/  linkli web sitesine yapan öğrencilerden biri “Yaz akademisine katılmak demek bir gün sağlıkçı olmaya karar vermek ertesi gün tasarımcı olmak istemektir. Hocaların engin bilgileriyle her bölüm hakkında ayrıntılı ve bilinmedik şeyler öğrenmek demektir.” diyerek duygularını dile getirdi.