0850 622 67 00

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

       2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt İçin Gerekli Evraklar  

 1. Lise Diplomasının aslı (Noter onaylı ya da "aslı gibidir" nüshaları kabul edilmeyecektir.)
   
 2. Üniversitemizi ÖSYS sınavı ile kazanmış ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilerimizin YÖK’ün 30.05.2016 tarihli resmi yazısında belirttiği üzere “Bir Yükseköğretim Programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde Yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılmasına, bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar Yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtlarının yapılmasına, bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtlarının silinmesine ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtlarının yapılmayacağı” karar verilmiştir.
  Resmi yazı için tıklayınız.

   
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
   
 4. İkametgah Belgesi (Muhtarlıktan veya E-Devlet'ten alınacak.)
   
 5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
   
 6. ÖSYS Sonuç Belgesi
   
 7. Muhasebeden onaylanmış Ödeme Planı veya Tahsilat Makbuzu
   
 8. 1994 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Tecil Belgesi,
  (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır. (Islak imzalı.))
  Askerlik görevini yapmış olanlar için askerlik durumlarını gösteren belge.
  Özel Koşul İsteyen Bölümlerimiz için; 


   
 9. SHMYO İLK VE ACİL YARDIM Programına alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden veya Devlet Hastanelerinden sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda  (heyet raporunda) belirtilmesi gerekmektedir.); program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

 10. SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

  1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

  2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak.). 

  3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak.).

  4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.

  5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak. 
   


2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Dikey Geçiş (DGS) ile Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

 1. Ön lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi aslı,
   
 2. Lise Diploması aslı (Noter onaylı yada aslı gibidir nüshaları kabul edilmeyecektir.)
   
 3. DGS Sonuç Belgesi, 
   
 4. Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi, 
   
 5. 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
   
 6. Transkript (Onaylı) 
   
 7. Ders içerikleri (Onaylı) 
   
 8. 1994 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Tecil Belgesi
  (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır. (Islak imzalı.))
  Askerlik görevini yapmış olanlar için askerlik durumlarını gösteren belge,

   
 9. Muhasebeden onaylanmış Ödeme Planı veya Tahsilat Makbuzu
   
 10. HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans) ve SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

  1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

  2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü Üniversite/Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu (heyet raporu) almak (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs). 
   
 11. UÇAK GÖVDE-MOTOR / UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM (lisans) ile UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

  1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

  2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü Üniversite/Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu (heyet raporu) almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs).