0850 622 67 00

Yatay Geçiş

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI

ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI

İKTİSADİ İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

GANO ile yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

MERKEZİ PUANLA yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

BEDEN EĞİTİMİ SPOR YÜKSEKOKULU yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU

GANO ile yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

MERKEZİ PUANLA yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

İSTANBUL GELİŞİM MESLEK YÜKSEKOKULU yatay geçiş sonuçları için tıklayınız.

 

KAYITLAR

Yatay Geçiş Kesin Kayıtları 22-24 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Üniversitemiz Rektörlüğü, Öğrenci İşleri'nde gerçekleştirilecektir.

Adres bilgisi için tıklayınız.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

     BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN EVRAKLARIN ASLINI TESLİM ETMEYEN ÖĞRENCİLER KAYIT ESNASINDA ASLINI GETİRMELİDİRLER.

ASLI OLMAYAN BELGE İLE KAYIT ALINMAYACAKTIR.

1-         Başvuru Evrakı

2-         Transkript

3-         Disiplin belgesi

4-         Ders İçerikleri

5-         Öğrenci belgesi

6-         ÖSYS sonuç belgesi (ÖSYS puanını belirten resmi belge)

7-         LYS sonuç belgesi (ÖSS puanlarını belirten resmi belge)

9-         YÖK Üniversite ve bölüm tanınırlık belgesi (Yurtdışı yatay geçişler için)

10-       İkametgah Belgesi

11-       2 Adet Fotoğraf

12-       Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

Özel Koşul İsteyen Bölümlerimiz için;

İLK ve ACİL YARDIM (ön lisans) eğitimi alacak öğrencilerin, DEVLET HASTANELERİNDEN veya ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDEN, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu (heyet) raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. (Raporun üzerinde “Sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahiptir.” İfadesi bulunmalıdır.)

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE YETKİLENDİRİLMİŞ SAĞLIK KURUMLARINDAN SAĞLIK DURUMLARININ UÇUŞA UYGUN OLDUĞUNA DAİR RAPOR ALMALARI GEREKMEKTEDİR. DİĞER HASTANELERDEN ALINAN RAPORLAR KABUL EDİLMEYECEKTİR. YETKİLENDİRİLMİŞ HASTANELER İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKTEN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.)

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Web Adresi: Detaylı bilgi için tıklayınız.

5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans), SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ön lisans)mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık kurulu (heyet) raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs). (Raporun üzerinde “Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.” İfadesi bulunmalıdır.)

UÇAK GÖVDE-MOTOR / UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM (lisans) ile UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık kurulu (heyet) raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs). (Raporun üzerinde “Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.” İfadesi bulunmalıdır.)