Rektörün Mesajı

Prof. Dr. Burhan AYKAÇ - Rektör - İstanbul Gelişim Üniversitesi

Sevgili Gençler,

Dünyanın bütün ülkelerinde Üniversiteler, 21.yüzyıla damgasını vuracak olan kuruluşlardır. Bu yüzden 20.yüzyılın kavramlarıyla,21. yüzyılı okumaya kalkışırsak büyük bir yanılgı içerisine düşmüş oluruz. 20. Yüzyıl ‘’Değişim’’ kavramıyla ifade edilen bir yüzyıl iken, 21.yüzyıl ‘’Gelişim’’ ve ‘’Dönüşüm’’ kavramlarıyla ifade edilmesi gereken bir yüzyıldır. Bu nedenle hepimizin görevi üniversitelerimizi Gelişime ve Dönüşüme hazırlamak olmalıdır. Üniversitelerimizin de bu amaca ulaşabilmek için buna uygun bir yönetim anlayışını benimsemeleri bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Bu konuda geç kalmamak ülkemiz bakımından önem taşımaktadır.

Gelişimi ve dönüşümü gerçekleştirmek için üniversitelerimizin ‘’Yenilikçi, Yaratıcı ve Yarışmacı’’ bir anlayışla yönetilmeleri gerekmektedir. Sizlere öğreteceklerimiz ve sizlerden öğreneceklerimiz İstanbul Gelişim Üniversitesi ailesinin en güçlü yanını oluşturmaktır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi adının da kendisine yüklediği bu misyonu yerine getirebilmek için ‘’daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak kalamaz’’ anlayışını temel ilke olarak kabul etmiştir.

Yönetim felsefemiz;

•   Başarı odaklı üniversite,

•   İnsan odaklı yönetim,

•   Bilim odaklı çalışma ortamı; olarak belirlenmiştir.

Siz değerli öğrencilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için; amacımız, İstanbul Gelişim Üniversitesini, Türkiye’de ‘’Model Üniversite’’ yapmak ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden birisi haline getirmektir. İstanbul Gelişim Üniversitesinin bu potansiyeli ile fazlasıyla vardır. Gelişime açık olan herkesin desteğiyle, başarılar dolu bir geleceği hep birlikte kurabiliriz.

Hiç kimse, hakim görüşü benimseyerek fark yaratamaz, anlayışı ile en içten selam ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Burhan AYKAÇ
Rektör