EN
EN

Mentor Öğrenci Programı’na katılmak ister misiniz?

Erasmus Değişim Programlarıyla üniversitemize gelecek öğrenciler için Mentor Öğrenci Programı’na katılmak ister misiniz?
 
Güz dönemi süresince, üniversitemize çeşitli ülkelerden gelecek öğrencileri desteklemeye ve onlara yardımcı olmaya gönüllü öğrenciler arıyoruz! 
 
Gönüllü Mentor, değişim programlarıyla gelen öğrencilere gönüllü olarak yardımcı olan kişidir. Mentor öğrencilerimizden aşağıda belirtilen görevler hiçbir zorlama olmaksızın sadece gönüllülük esasınca yapmaları beklenmektedir. 
 
Bu programla birlikte uluslararası öğrencilerle iletişim kurarak hem yabancı dilinizi geliştirebilir hem de farklı kültürleri tanıyabilir ve kendi kültürünüzü de tanıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra, önceden yurt dışı değişim programlarından yararlanmış öğrencilerimiz, tecrübelerini aktarabilecekleri gibi, değişim programlarından ileride yararlanmak isteyen öğrenciler de, uluslararası bir öğrencinin farklı bir ülkede nelere ihtiyaç duyabileceği konularında bilgi sahibi olup tecrübe kazanma şansı elde edebilirler. 
 
Gönüllü Mentor’un genel görevleri 
 
1-) Havaalanından yabancı öğrenciyi karşılamak 
2) Öğrencinin şehirde geçireceği ilk haftalarda İstanbul’a alışma sürecine destek olmak için kendisine Türk insanının genel kültür ve yaşam tarzını tanıması konusunda yardımcı olmak. 
3)Ders kaydı, ulaşım, sim kart alımı, konaklama yeri gibi konularda destek olmak 
4) Oturma izni ve vergi numarası alma gibi idari süreçlerde yabancı öğrencilere yardımcı olmak 
 
Gönüllü Mentor’da aranan olması gereken nitelikler: 
*Üniversitemize gelen uluslararası öğrencilere / Erasmus öğrencilerine üniversiteye ve İstanbul’a alışma sürecinde rehberlik etmeye gönüllü olması. 
*İngilizce konusunda konuşma yetkinliğine sahip olması. 
 
Mentor Öğrenci Katılım Sertifikası;
 
Mentor öğrenci programına katılan ve mentoru olduğu öğrenciler tarafından olumlu dönüş alınan öğrencilere üniversitemiz tarafından Katılım Sertifikası verilecektir.
 
Mentor olmak için nasıl başvurabilirsiniz? 
Mentor Öğrenci Programı’na başvurabilmeniz için, bölüm, sınıf, bildiğiniz yabancı diller ve telefon numaranızı erasmus@gelisim.edu.tr adresine 26.08.2019 tarihine kadar göndermeniz gerekmektedir. Bu başvurular sadece güz dönemi için geçerlidir.
 
Düzenlenme Tarihi: 08.08.2019
Duyurular Biz Sizi Arayalım
Adınız ve Soyadınız
E-posta
Telefon
Sorunuz
İstanbul Gelişim Üniversitesi Telefon Numarası
Çağrı Merkezi