Eğitimlerini üniversitede deneyimlediler

Beykoz Özel Eğitim Meslek Okulu’nun özel öğrencileri, İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü’nü ziyaret etti.

Eğitimlerini üniversitede deneyimlediler

Güzellik ve Saç Bakım Atölyesi’nin özel öğrencileri, özel eğitim öğretmeni Gamze Şener ve Beykoz Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Yardımcısı Medine Melek Kolbudak, İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı’nı ziyaret etti.  Program Başkanı Öğr. Gör. Pelin Özgünay’ın öncülüğünde gerçekleşen buluşmada, İGÜ öğrencileri misafir öğrencilerin saç ve makyajlarını yaparken, kullanılan cihazlar ile ilgili uygulamalı bilgiler verdi.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmeyi, topluma uyumlarını sağlamayı, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmayı amaç edinen bir okul olduklarını ifade eden Beykoz Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Yardımcısı Medine Melek Kolbudak, “Hafif düzeyde zihinsel yetersizliğe sahip bireylere iş ve meslek edindirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Aldıkları atölye eğitimini, üniversitede deneyimleyen özel öğrenciler ise gerçekleşen etkinlikten mutlu ayrıldı.

Eğitimlerini üniversitede deneyimlediler
Düzenlenme Tarihi: 25.10.2019